تغییر DNS دامنه های بین المللی

تبصره: منظور از دامنه های بین المللی تمامی پسوند ها به غیر از .ir است.

1- در ابتدا می بایست وارد پنل اختصاصی مدیریت دامنه خود شوید. این پنل از آدرس domain.dataargham.com/ca/login قابل دسترس می باشد. نام کاربری شما همان ایمیلی می باشد که با آن در سایت دیتاارقام ثبت نام کرده اید و رمز عبور نیز در هنگام اولین ثبت دامنه برای شما ارسال شده است.
نکته: چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده ایید از طریق بخش یادآوری رمز عبور نسبت به بازگردانی آن اقدام نمایید.
صفحه ورود به پنل کاربری
 
2- بعد از ورود به پنل مدیریت دامنه، از طریق منوی بالای صفحه، منوی Domains را انتخاب کنید.
صفحه اصلی پنل مدیریت دامنه
 
3- در مرحله بعد همانگونه که مشاهده می شود، لیست تمامی دامنه‌های شما قابل مشاهده است. از طریق این لیست دامنه موردنظر خود را پیدا کرده و روی نام دامنه کلیک کنید.
لیست دامنه ها
 
4- بعد از کلیک روی نام دامنه اطلاعات و ویژگی های مدیریتی نشان داده شده در شکل زیر برای شما نمایان خواهد شد. در تب (Tab) Use your domain بر روی گزینه Custom name servers (آیکون سطر دوم، سمت راست) کلیک کنید.
امکانات دامنه
 
5- در مرحله آخر و مطابق تصویر زیر DNSهای موردنظر خود را وارد نمایید. اگر نیاز به ست کردن تعداد DNSهای بیشتری بودید، می توانید از طریق کلیک روی گزینه add nameserver فیلدهای بیشتری را ایجاد نمایید. همچنین چنانچه نیاز به ثبت Child Name Server روی دامنه داشتید می توانید با انتخاب گزینه set ip address آی پی های DNS را نیز تنظیم کنید. در پایان کار روی دکمه Save کلیک نمایید تا تنظیمات وارد شده ذخیره شوند.
صفحه تنظیم DNS
 
منبع: بخش پشتیبانی دیتاارقام
  • 28 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟