باسلام خدمت مشترکین گرامی
در خصوص دامنه‌های بین المللی و مسایل اخیر پیش آمده نکاتی را در ادامه ذکر خواهیم کرد که توجه به آنها جهت پیشگیری از هرگونه مشکلات احتمالی آتی ضروری است:
1- شرکت ریسلو که رجیسترار اصلی تمامی دامنه های این مجموعه (و بسیاری از سایت های ایرانی دیگر) بوده است اخیرا طی اطلاعیه ای کاربران ایرانی را تحت قوانین تحریمی جدیدی قرار داده است. البته این محدودیت ها شامل تمامی کشورهایی شده است که در لیست تحریم های بین المللی قرار دارند.
2- از تاریخ 27 تیرماه سال 96 امکان ثبت دامنه جدید و همچنین انتقال دامنه به رجیسترار ریسلو وجود نخواهد داشت. اما همچنان دامنه های قبلی و تمدید آنها به قوت خود باقی مانده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. همچنین امکان انتقال بین دو اکانت در سایت ریسلو نیز وجود ندارد.
2- از تاریخ 27 مردادماه سال 96 قیمت تمدید و یا بازیابی دامنه ها به صورت چشمگیری افزایش خواهند یافت.
3- از تاریخ 27 آبان ماه ساال 96 نیز دیگر امکان تمدید دامنه های موجود وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر این مجموعه در حال پیگیری جهت انتخاب یک رجیسترار دیگر و انتقال دامنه ها به آن می باشد اما تا زمان نهایی شدن این موضوع لازم است تمامی مشترکین گرامی به جهت پیشگیری از مشکلات احتمالی موارد زیر را انجام دهند:
1- با توجه به بند2 فوق توصیه می شود که کاربران در اولین فرصت (اولویت با کاربرانی است که دامنه های آنها در سال جاری میلادی منقضی می شود) نسبت به تمدید دامنه های خود اقدام نمایند تا از ضررهای احتمالی مالی جلوگیری شود.
2- با توجه به بند3 مذکور لازم است تا کاربران به جهت حفظ دامنه های خود و همچنین امکان انتقال به رجیسترارهای دیگر دامنه های خود را تمدید کرده و فعال نگه دارند.

خبرهای تکمیلی در همین صفحه اعلام خواهد شد.

باتشکر
دیتاارقام


Thursday, July 20, 2017

« برگشت